e-kimlikrandevu.nvi.gov.tr

BARTIN E KİMLİK RANDEVU ALMA BAŞVURU TAKİBİ

Bartın’da vatandaşların, tüm ülke genelinde olduğu gibi ,nüfus cüzdanlarını yeni çipli kimlik kartı ile değiştirmesi zorunlu. Bartın  (Amasra, Kurucaşile ,Merkez , Ulus )İlçe Nüfus Müdürlüklerinden yeni çipli tc kimlik kartı başvuru işlemleri Alo 199 çağrı merkezi ya da ekimlikrandevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alınarak ya da randevusuz yapılabiliyor.karaman-yeni-ekimlik-karti-randevu-alma-sorgulama

Bartın’da üç yıllık süre içinde 189 binden fazla eski tip nüfus cüzdanı, yeni çipli kimlik kartı ile değiştirilecek. Peki Bartın Nüfus Müdürlüğünden yeni kimlik kartı (çipli kimlik) çıkartma başvurusu nasıl yapılır?bartin-yeni-ekimlik-karti-randevu-alma-sorgulama\r\n\r\nBartın’dan yeni kimlik kartı başvurusu, randevu alarak ya da randevuz olarak yapılabilir.Peki yeni kimlik kartı çıkartmak için istenen belgeler neler? yeni kimlik kartı kaç günde teslim edilecek? yeni kimlik kartı ücreti nereye yatırılır? yeni kimlik kartı PİN şifre alma işlemleri nasıl ypılır? ayrıntılı bilgi için yazımızın devamını okuyunuz..

YENİ E-KİMLİK RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bartın ilçe nüfus müdürlüklerinden yeni kimlik kartı başvuru işlemleri ve gerekli belgeler ve takip edilmesi gereken işlemler sitemiz http://ekimlikrandevu.com adresinden ulşabilirsiniz.\r\nYeni kimlik kartı başvurusu için ,merkezi randevu alma sistemi ekimlikrandevu.nvi.gov.tr adresinden veya Alo 199 Çağrı merkezinden,randevu alma gerekli belgeler ve takip edilmesi gereken işlemler yazımızın devamında.\r\n\r\nBartın’da yeni kimlik kartı başvurusu Nüfus ve Vatandaşlık işlemleri Genel Müdürlük web portalı veya çağrı merkezi aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine yapılabilir. Randevulu işlem yapılan İlçe Nüfus Müdürlükleri, randevusuz gelen kişilerden de başvuru alacaktır.

Kişiler randevu almak istediği tarihte uygun olan herhangi bir İlçe Nüfus Müdürlüğünden randevu alabilecektir. Randevu alma sırasında kimlik, iletişim, kimlik kartının teslim edileceği adres ve randevu alınmak istenen ilçe nüfus müdürlüğü bilgisi girilecek ve uygun olan tarih ve saat aralıklarından biri seçilecektir.

Başvuru sahibi İlçe Nüfus Müdürlüğüne geldiğinde sıra numarası alacaktır. Randevulu işlemlerde kişiler aldıkları sıra üzerinden T.C. Kimlik Numarasını girerek Randevu Sisteminden randevu durumunu kontrol edecektir. Kişiye randevu durumuna uygun şekilde bir sıra numarası verilecektir. Nüfus bakımından kalabalık il merkezinde randevu sistemi uygulanacak, nüfus yoğunluğu fazla olmayan ilçelerde randevusuz başvuru alınacaktır.

Bireysel başvuru yanında aile olarak gelen vatandaşlara başvuru alma işlemi yapılabilecektir. Aile Başvurusu seçeneği seçildiğinde başvuran kişinin eş ve çocukları listelenecek, başvuran kişi ile aynı iletişim ve yerleşim yeri bilgileri ekranda gösterilecek ve seçilen kişi bilgileri sorgulanacaktır. Böylece aile fertlerinin başvurularının daha hızlı bir şekilde alınması sağlanacaktır.

Kimlik Kartları, zarfların üzerinde yazılı olan adrese PTT kargo tarafından götürülecek ve kart sahibi ya da başvuru sırasında beyan edilen kişiye teslim edilecektir. Kimlik kartı teslim edilirken, eski nüfus cüzdanı / kimlik kartı geri alınmayacak ancak Genel Müdürlük tarafından geçersiz hale getirilecektir.\r\n\r\nNüfus müdürlüklerinde bulunan KIOSK veya Kart Erişim Cihazı (KYKEC) ile PUK kullanılarak PIN blokesi kaldırılabilecek, PIN ve Kişisel Mesaj değiştirilebilecekti\r\n

 

BARTIN İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
 Adres  Kemer Köprü Mahallesi Elmalı Sokak No:3   BARTIN
 Telefon  0-378-227 51 85/12
 Faks  0-378-227 64 99/18

 

İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ
 İlçe  Adres  Telefon  Faks
 MERKEZ  Kemer Köprü Mah. Elmalı Sk. No:3 BARTIN  0-379-227 51 85/14  0-378-227 21 43
 AMASRA  Kum Mah. Hamam Sk. No:6/10  Amasra Bartın  0-378-315 39 29  0-378-315 39 29
 KURUCAŞİLE  Liman Mah. Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kat:3 Kurucaşile  0-378-518 10 45  0-378-518 10 45
 ULUS  Kaldırım Mah. Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kat:2 No:3 Ulus  0-378-416 11 61  0-378-416 11 61

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir