e-kimlikrandevu.nvi.gov.tr

BAYBURT E KİMLİK RANDEVU ALMA BAŞVURU TAKİBİ

Bayburt’da vatandaşların, tüm ülke genelinde olduğu gibi ,nüfus cüzdanlarını yeni çipli kimlik kartı ile değiştirmesi zorunlu.Bayburt(Aydıntepe , Demirözü , Merkez )İlçe Nüfus Müdürlüklerinden  yeni çipli tc kimlik kartı başvuru işlemleri Alo 199 çağrı merkezi ya da ekimlikrandevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alınarak ya da randevusuz yapılabiliyor.bayburt-yeni-ekimlik-karti-randevu-alma-sorgulama
Bayburt’da üç yıllık süre içinde 80 binden fazla eski tip nüfus cüzdanı, yeni çipli kimlik kartı ile değiştirilecek. Peki Bayburt Nüfus Müdürlüğünden yeni kimlik kartı (çipli kimlik) çıkartma başvurusu nasıl yapılır?

Bayburt’dan yeni kimlik kartı başvurusu, randevu alarak ya da randevuz olarak yapılabilir.Peki yeni kimlik kartı çıkartmak için istenen belgeler neler? yeni kimlik kartı kaç günde teslim edilecek? yeni kimlik kartı ücreti nereye yatırılır? yeni kimlik kartı PİN şifre alma işlemleri nasıl ypılır? ayrıntılı bilgi için yazımızın devamını okuyunuz.

YENİ E-KİMLİK RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bayburt ilçe nüfus müdürlüklerinden yeni kimlik kartı başvuru işlemleri ve gerekli belgeler ve takip edilmesi gereken işlemler sitemiz http://ekimlikrandevu.com adresinden ulşabilirsiniz.

Yeni kimlik kartı başvurusu için ,merkezi randevu alma sistemi ekimlikrandevu.nvi.gov.tr adresinden veya Alo 199 Çağrı merkezinden,randevu alma gerekli belgeler ve takip edilmesi gereken işlemler yazımızın devamında.

Bayburt’da yeni kimlik kartı başvurusu Nüfus ve Vatandaşlık işlemleri Genel Müdürlük web portalı veya çağrı merkezi aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine yapılabilir. Randevulu işlem yapılan İlçe Nüfus Müdürlükleri, randevusuz gelen kişilerden de başvuru alacaktır.

Kişiler randevu almak istediği tarihte uygun olan herhangi bir İlçe Nüfus Müdürlüğünden randevu alabilecektir. Randevu alma sırasında kimlik, iletişim, kimlik kartının teslim edileceği adres ve randevu alınmak istenen ilçe nüfus müdürlüğü bilgisi girilecek ve uygun olan tarih ve saat aralıklarından biri seçilecektir.

Başvuru sahibi İlçe Nüfus Müdürlüğüne geldiğinde sıra numarası alacaktır. Randevulu işlemlerde kişiler aldıkları sıra üzerinden T.C. Kimlik Numarasını girerek Randevu Sisteminden randevu durumunu kontrol edecektir. Kişiye randevu durumuna uygun şekilde bir sıra numarası verilecektir. Nüfus bakımından kalabalık il merkezinde randevu sistemi uygulanacak, nüfus yoğunluğu fazla olmayan ilçelerde randevusuz başvuru alınacaktır.

Bireysel başvuru yanında aile olarak gelen vatandaşlara başvuru alma işlemi yapılabilecektir. Aile Başvurusu seçeneği seçildiğinde başvuran kişinin eş ve çocukları listelenecek, başvuran kişi ile aynı iletişim ve yerleşim yeri bilgileri ekranda gösterilecek ve seçilen kişi bilgileri sorgulanacaktır. Böylece aile fertlerinin başvurularının daha hızlı bir şekilde alınması sağlanacaktır.

Kimlik Kartları, zarfların üzerinde yazılı olan adrese PTT kargo tarafından götürülecek ve kart sahibi ya da başvuru sırasında beyan edilen kişiye teslim edilecektir. Kimlik kartı teslim edilirken, eski nüfus cüzdanı / kimlik kartı geri alınmayacak ancak Genel Müdürlük tarafından geçersiz hale getirilecektir.

Nüfus müdürlüklerinde bulunan KIOSK veya Kart Erişim Cihazı (KYKEC) ile PUK kullanılarak PIN blokesi kaldırılabilecek, PIN ve Kişisel Mesaj değiştirilebilecektir.

BAYBURT İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
 Adres  Şehhayran Mahallesi Valilik Ek Hizmet Binası Kat:3 BAYBURT
 Telefon  0-458-211 40 63
 Faks  0-458-211 32 05

 

İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ
 İlçe  Adres  Telefon  Faks
 MERKEZ  0-458-211 37 08  0-458-211 32 05
 AYDINTEPE  Ahmet Yesevi Mah. Çaykara Cad. Belediye Binası No:1 Kat:2 AYDINTEPE  0-458-311 42 20  0-458-311 44 42
 DEMİRÖZÜ  Şirin Mah. Dr. Ülkü Güney Kaymakamlığı Binası No:53/F Kat:2 DEMİRÖZÜ  0-458-411 67 29  0-458-411 60 78

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir