e-kimlikrandevu.nvi.gov.tr

E-KİMLİK RANDEVU – TC KİMLİK RANDEVU – ÇİPLİ KİMLİK RANDEVU – YENİ KİMLİK RANDEVU

E-Kimlik Randevu – TC Kimlik Randevu – Çipli Kimlik Randevu – Yeni Kimlik Randevu Alma , Sorgulama , İptal Etme !

\r\n\r\nE-kimlik randevu , TC kimlik kartı randevu alma sayfasından çipli kimlik kartı başvurusu için randevu alın sıra beklemeden yeni kimlik kartı çıkartma işlemlerinizi tamamlayın.Nüfus müdürlükleri 2017 OCAK ayı itibaren çok yoğun olacağından e-kimlik başvurusu yapmak için saatlerce sırada beklemek zorunda kalabilirsiniz.\r\n\r\nSıra beklemeden yeni kimlik kartı başvurusunun en kolay yolu sstemden en yakın tarihe randevu alarak başvuruda bulunmak.80 milyon nüfus cüzdanının üç yıl gibi kısa bir süre zarfında tamamen değişek olması nüfus müdürlüklerinin işini hayli zorlaştıracak.\r\n\r\nBunun yanında nüfus bakımından oldukca yoğun olan İstanbul , Ankara, İzmir ,Adana ,Bursa ,Kayseri , Mersin , Antalya , Diyarbakır , Şanlıurfa , Gaziantep gibi illerde randevusuz yeni kimlik kartı için nüfus müdürlüklerine başvuruda bulunmak, vatandaşların zamanlarını sıra beklerken harçamalarına neden olacaktır.\r\n

AKILLI KİMLİK KARTI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

\r\n\r\nYeni kimlik kartı başvurusunda bulunacak vatandaşlar ister bireysel olarak isterse aileleri için sistemden toplu olarak başvuru randevusu alabilirler.Çipli kimlik kartı başvuru randevusu almak için yapılması gereken işlem çok basit. Vatandaşlar e-kimlik randevularını ister telefonla isterlerse internetten uygun tarih aralığını ve zaman dilimi için randevu alabiliyorlar.\r\n\r\nİnternetten yeni kimlik randevusu almak isteyen vatandaşlar merkezi randevu alma sistemi olan ekimlikrandevu.nvi.gov.tr adresine girerek çipli kimlik başvurusu için randevularını alabiliyorlar. İnternetten nasıl randevu alınır bilgi almak için resimli olarak adım adım tarif ettiğimiz bir önceki sayfadaki YENİ KİMLİK RANDEVUSU NASIL ALINIR? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz..\r\n\r\nBunun dışında internetle uğraşmadan doğrudan telefonla e-kimlik randevusu almak isteyen vatandaşlar ise , ALO 199 Nüfus hattına arayarak istedikleri nufus müdürlüğünden uygun tarih ve zaman için çipli kimlik kartı başvuru randevusu alabilirler.\r\n\r\nVatandaşlar, online randevu sistemiyle Nüfus Müdürlüğü dairelerinde sıra beklemeden kimlik kartı başvurusu yapabilirken, işlem için gerekli tüm detayları “ekimlikrandevu.nvi.gov.tr” adresinde öğrenebilecek. Kimliklerin ücretleri ile ilgili bilgi verilen açıklamada, “Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL, değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL ve kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 32 TL’dir.

15 üzerine düşünceler “E-KİMLİK RANDEVU – TC KİMLİK RANDEVU – ÇİPLİ KİMLİK RANDEVU – YENİ KİMLİK RANDEVU

 1. ömer usta

  bir saattir uğraşıyorum kayıt yapamadım galiba başvuru yoğun sistem çalışmıyor.

 2. erkan

  gerek yok burdan eandavü almaya nüfus müdürlügüne gidin ordan direk işleme koyuyorlar bu gibi sitelerde oyalanmayın

 3. mehmet

  berbat internetten ne radevu alabiliyoruz nede 199 telefon hattından alabiliyoruz .ilgelenen yokmu .

 4. zeki

  Defalarca denedim her seferinde ” Randevu Kayıt Bilgileri Doğrulanamadı.” yazıyor ve ayrıca 199 da çalışmıyor lütfen birileri müdahale etsin,eziyet çekiyoruz.

 5. Mehmet Ali göksu

  ilçe seçemiyoruz biraz sistem ile ilgilenen varsa bakabilirse şikayetlerin önüne geçebilirsiniz. sadece biraz ilgi biraz dikkat ile olacak bir şey kolay gelsin selam ve dua ile milletimize devletimize zeval gelmesin.

 6. celal

  İnternetten rendavu alınabiliyor ama tlf yazma kısmında sıfır lı numaraları yazmıyor gerisi çok basit sıfır olmayan numara kullanmak zorunda kaldım bilginize

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir